Niedziela, 30 sierpnia 2015. Imieniny Benona, Jowity, Szczęsnego

Napad na kantor w Gronowie. Padły strzały, kobieta nie żyje

2012-09-19 21:44:40 (ost. akt: 2012-09-28 13:25:01)
Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie oraz biegły lekarz sądowy

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie oraz biegły lekarz sądowy

Autor: Aleksandra Jakimczuk

W środę (19.09) po godz. 20 doszło do napadu na kantor wymiany walut w Gronowie (powiat braniewski). W wyniku postrzału zginęła 31-letnia właścicielka kantoru. Sprawca obezwładnił także świadka zdarzenia, któremu związał ręce taśmą, po czym odjechał w kierunku Braniewa.

— Wczoraj po godzinie 20 otrzymaliśmy informację, że w jednym z kantorów wymiany walut w Gronowie koło Braniewa doszło do postrzelenia kobiety. Mimo natychmiastowej reanimacji, 31-latka zmarła. Z ustaleń policjantów wynika, że motywem napadu była kradzież pieniędzy. Sprawca po oddaniu kilku strzałów w kierunku właścicielki kantoru, ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie — informuje mł.asp. Mariola Plichta.

Czy kobieta próbowała się bronić?

— Na tym etapie wyjaśniamy jak przebiegało zajście i staramy się ustalić jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawcy aby jak najszybciej go złapać — mówi asp. Marek Giecewicz, oficer prasowy braniewskiej policji. — Obecnie policjanci współpracują ze Strażą Graniczną. Monitorują teren przyległy do Gronowa. Powołano także grupę pościgową z Komendy Wojewódzkiej oraz wyznaczono nagrodę pieniężną.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Opel Senator koloru brązowo-złotego. Sprawca ma około 180 cm wzrostu i jest średniej budowy ciała. W chwili napadu ubrany był w zielono-brązowe spodnie oraz kurtkę typu “moro”. Na nogach miał wojskowe buty, a na głowie czarną kominiarkę.

Prokurator Leszek Gabriel, szef Prokuratury Rejonowej w Braniewie:
— Świadek przyjechał do kantoru o godz. 20.00. Zeznał, że zobaczył leżącą kobietę oraz sprawcę, który miał założoną kominiarkę. Sprawca napadu powiedział "gleba" po czy obezwładnił świadka związując mu ręce taśmą. Świadek zeznał, że widział jak mężczyzna wsiadł do samochodu, w którym nie było tablic rejestracyjnych lub były one zakryte i odjechał w kierunku Braniewa. Świadek bardzo szybko zdołał się uwolnić i o godz. 20.05 wezwał policję. Twierdzi także, że byłby w stanie rozpoznać sprawce napadu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce napadu stwierdzili, że nie wyczuwali u postrzelonej w klatkę piersiową kobiety pulsu. W przeciągu kilku tygodni powinniśmy poznać opinię biegłego sądowego.


Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie oraz biegły lekarz sądowy. Teren, na którym doszło do zdarzenia został zabezpieczony. Przez całą noc trwały jego oględziny. Policjanci zabezpieczyli łuski oraz ślady kryminalistyczne, przesłuchali naocznych świadków oraz rozpytali okolicznych mieszkańców. Jeszcze dzisiaj zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie zostanie przekazany do Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Do wyjaśnienia sprawy powołana została grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Komendant wojewódzki wyznaczył także nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 złotych za informacje, które przyczynią się do ustalenia sprawcy napadu. Kolejne 10.000 złotych nagrody dołożył poseł Wojciech Penkalski.

Wszystkie osoby które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o pilny kontakt z Policją pod numer 89-533-7649 lub na infolinię całodobową 0800 339 202.

Według naszych ustaleń, kobieta, która zginęła w wyniku napadu, to 31-letnia Małgorzata W. Jak udało się nam dowiedzieć na miejscu zdarzenia, sprawca (prawdopodobnie Polak) miał oddać od dwóch do czterech strzałów z bliskiej odległości.

Policję o napadzie powiadomił świadek zdarzenia.

OJA, akt


____________________________________________________________________________________________________________

Marek Giecewicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie o wydarzeniach w Gronowie____________________________________________________________________________________________________________

Miejsce napadu:

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 412 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. jaaa #1215623 | 94.254.*.* 10 paź 2013 18:32

  Hahaha śmiech zabic babe za 1000 zl to Pan dominik posiedzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. klocek #825798 | 81.15.*.* 24 wrz 2012 21:08

  Mafia... I było im się mieszać w mafijne porachunki ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mazur #824732 | 178.182.*.* 23 wrz 2012 22:22

  polecam sprawdzić warmiaka :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. basia.k #824647 | 83.9.*.* 23 wrz 2012 21:10

  Aż ciarki mi przeszły jak dowiedziałam się że to o Gosię chodzi. Pamiętam ją taką peną życia, spontaniczną, zwariowaną........ Tacy ludzie nie powinni odchodzić

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec gronowa #824533 | 83.11.*.* 23 wrz 2012 19:30

  policja i strasz graniczna musi go złapać liczymy na to wszyscy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (412)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages