Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Nocą zakradał się do sąsiadów. Radny wpadł w fotopułapkę

2013-06-12 09:05:27 (ost. akt: 2013-06-12 09:23:37)

Nieoświetlona działka i późna pora miały zagwarantować mu anonimowość. Radny Gminy Braniewo zakradał się tam pod osłoną nocy i jak ustalił sąd niszczył ogrodzenie sąsiadów. Jednak po kilku miesiącach radny wpadł. Za sprawą fotopułapki.

Jak ustalił braniewski sąd pierwszy raz radny wybrał się tam w sierpniu 2012 roku. Za pierwszym razem zniszczył 5 metrów siatki leśnej o wartości 15 zł. Po kilku dniach ogrodzenie zostało naprawione. Jednak właściciel nie cieszył się z tego zbyt długo. Na przełomie września i października zniszczone zostało kolejne 40 metrów siatki o wartości 144 zł. Podobny scenariusz powtórzył się na pod koniec listopada. Tym razem zniszczone zostało 30 metrów ogrodzenia o wartości 113 zł.

Właściciele działki systematycznie naprawiali ogrodzenia, a ktoś wracał na działkę, by je zniszczyć. Do czasu był anonimowy.

Po Nowym Roku "niszczyciel płotu" wracał na tę działkę systematycznie, prawie co miesiąc. Pierwszy raz z 2 na 3 stycznia. I znów zniszczone zostało kolejne 30 metrów ogrodzenia, które kilka tygodni wcześniej założyli właściciele. Podobnie było z 5 a 6 lutego oraz w nocy 5 marca.

Nieoświetlona działka i późna pora przez dłuższy czas gwarantowały mu anonimowość. W końcu wpadł na gorącym uczynku... bo właściciele działki założył na polu fotopułapkę. Gdy "nocny gość" kolejny raz udał się na pole czekała na niego niezapowiedziana sesja zdjęciowa. Po obejrzeniu zdjęć okazało się, że jest na nich radny.

Właściciele działki i ogrodzenia zgłosili się ze zdjęciami na policję. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Braniewie. Sąd uznał radnego winnym. Wymierzył mu karę grzywny w wysokości 500 zł oraz obowiązek zapłaty na rzecz pokrzywdzonych kwoty 580,15 zł stanowiącej równowartość wyrządzonej szkody. Wyrok nie jest prawomocny.

Radny tłumaczy, że niszczył ogrodzenie sąsiada, bo te stało w niedozwolonym miejscu i uniemożliwiało mu wjazd sprzętem rolniczym na jego pole.

— Poszkodowany oprócz swojej działki zagrodził 5 metrów drogi powiatowej na całej długości działki, choć wcześniej nie była ona ogrodzona — tłumaczy radny. — Tym samym uniemożliwił mi wjazd na moją działkę sprzętem rolniczym. Pracownicy wydziału geodezji w starostwie w Braniewie poinformowali poszkodowanego aby usunął płot stojący na drodze powiatowej. Dano mu na to miesiąc. Mimo nakazu właściciel działki tego nie zrobił. Zniszczyłem ogrodzenie, aby umożliwić sobie dojazd na działkę sprzętem rolniczym.

Właściciel ogrodzenia tłumaczy z kolei, że gdy kupili działkę postawili nowe ogrodzenie w tym samym miejscu, gdzie stało ono wcześniej.
Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Łowca Złodziei #1751944 | 89.25.*.* 11 cze 2015 09:03

  Ja tylko czekam, aż złapię podobnego "Pana" w nowiuteńką fotopułapkę Covert special ops! Nie będzie zmiłuj się :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. -m- #1116958 | 82.177.*.* 18 cze 2013 10:39

  dalej cenzura?...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dziadzia fiedzia #1112837 | 92.28.*.* 14 cze 2013 01:17

  I bardzo dobrze ze zlapal wandala!!Sa wytyczne terenu i basta! nie ma ze sobie jakis rzadzacy "ktos" kupil obok dzialke i teraz wlasciciel ma oddac kawalek pola by radny mogl wjechac na swoja dzialke!.teraz ziemia kosztuje krocie!!!I w tych czasach albo sie slono placi ..za bledy gminy alebo niema wjazdu!dlaczego wlasciciel dzialki ma oddac kilka metrow za free radnemu? jak radny tymbardziej by mu tego niezrobil a nawet jeszcze wieksze byly by cyrki jak by bylo odwrotnie!TWOJE TO TWOJE NIE ODDAWAJ ZA DARMO ,ZWLASZCZA W TYCH CZXASACH I ZWLASZCZA LUDZIOM ZWIAZANYM Z POLITYKOM BO USTROJ SIE JUZ POWOLI KONCZY I ZARAZ I TAK BEDZIECIE ICH WSZYSTKICH OPLUWAC JAK KISZCZAKA CZY JARUZELKIEGO!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. karol #1112390 | 31.175.*.* 13 cze 2013 19:07

  skandal.Wstyd i hańba, taki radny to nie radny.Wszyscy wiedzą o kogo chodzi,to ten pajac radny z Nowej Pasłęka powinien się wstydzić tego co zrobił.powinień niesc przykład wiosce, a nie niszczyc ogrodzenie sąśiadowi obok.pewnie zazdrosci tym młodym ludziom.powinień być usunięty ze stanowiska radnego,precz z nim a to co mowi ludziom to zwykła sciema teraz sie broni

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zenek #1111751 | 37.30.*.* 13 cze 2013 08:33

  kazdy na miejscu radnego zrobil by to samo znam sprawe

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (41)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages