Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Internet w domach i w szkołach

2014-01-23 20:38:27 (ost. akt: 2014-01-23 20:41:28)

Autor zdjęcia: Gmina Braniewo

Dzięki unijnemu projektowi „Gmina Braniewo w Internecie — surfuje po całym świecie” we wszystkich szkołach w gminie Braniewo utworzono nowoczesne pracownie komputerowe, otwarto osiem punktów bezpłatnego dostępu do Internetu, z których korzystają wszyscy mieszkańcy gminy, wsparciem objęto także 54 gospodarstwa domowe, objęte tzw. wykluczeniem cyfrowym.

— Rok 2013 był bardzo owocny dla nas, jeśli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy unijnych — mówi Tomasz Sielicki, wójt gminy Braniewo. — Dzięki naszym staraniom — nie tylko moim, ale również pracowników urzędu — pozyskaliśmy dofinansowanie do projektu, którego wartość przekracza 1 mln złotych.

W ramach projektu „Gmina Braniewo w Internecie — surfuje po całym świecie” kupiono 138 komputerów (z oprogramowaniem) i 13 drukarek. Do wszystkich beneficjentów dostarczany jest także szerokopasmowy Internet. Teraz przez najbliższe 5 lat gmina będzie pokrywała koszty dostępu do sieci internetowej oraz monitorowała wykorzystywanie powierzonego sprzętu.

— Nasi beneficjenci to osoby bardzo zdyscyplinowane, odpowiedzialne i dbające o powierzony im sprzęt — mówi Sielicki. — Chętnie dzielą się nowymi umiejętnościami zdobytymi dzięki dostępowi do Internetu. Mnie zaś niezwykle cieszy to, że dzięki podpisaniu aneksu do umowy unijne pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących.

Dzięki racjonalnemu i efektywnemu wydatkowaniu pieniędzy Gmina Braniewo  podpisała aneks, dzięki któremu z projektu będą mogły dodatkowo skorzystać kolejne 24 gospodarstwa domowe.






Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.



Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.



Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj





Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminaBraniewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages