Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Powitanie nowych komendantów Straży Granicznej

2014-03-07 19:22:26 (ost. akt: 2014-03-07 19:27:23)

Autor zdjęcia: Gmina Braniewo

Ppłk Tomasz Chwietkiewicz i kpt. Piotr Dąbrowski byli gośćmi na ostatniej sesji Rady Gminy Braniewo. Nowi komendanci przejść granicznych — w Grzechotkach i w Braniewie oraz pobliskim Gronowie — zadeklarowali chęć współpracy z mieszkańcami gminy.

Przypomnijmy, że w połowie lutego dotychczasowy komendant w Grzechotkach — płk SG Leszek Jakubowski — pożegnał się ze współpracownikami odchodząc na emeryturę a jego obowiązki przejął ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz, dotychczasowy komendant w PSG Braniewie, który z kolei przekazał stanowisko swojemu zastępcy kpt. SG Piotrowi Dąbrowskiemu.

Zapewniamy o współpracy
Obydwaj komendanci pojawili się na ostatniej sesji Rady Gminy Braniewo i złożyli deklaracje dalszej dobrej współpracy.
— Pochodzę stąd i wychowałem się tutaj — mówił ppłk Chwietkiewicz. — Chciałbym, żeby nasze relacje były jak najlepsze. Zawsze mamy na celu dobro mieszkańców regionu. Dlatego deklaruję dalej chęć współpracy, pomoc, życzliwość w organizacji imprez i życia gminy.
Podobnie mówił nowy komendant Placówki SG w Braniewie, w skład której wchodzi przejście graniczne w Gronowie.
— Deklaruję wszelką możliwą pomoc i liczę na to, że nasza współpraca będzie przebiegała na wysokim poziomie jak dotychczas — zapewniał kpt. Dąbrowski.

Zrobić drogę do Europy
Ppłk Chwietkiewicz podkreślał, że przejście graniczne w Grzechotkach to bardzo duże wyzwanie — w ubiegłym roku odprawiono tutaj ponad 2,2 mln podróżnych. Natomiast przejście graniczne w Gronowie przekroczyło 1,5 mln osób.
— To bardzo małe przejście i z nikłą infrastrukturą — mówi ppłk Chwietkiewicz. — Dlatego walczymy o drogę w Gronowie, bo to jest dla nas priorytet, aby ta droga zaczęła istnieć, żeby ten wjazd do Europy był reprezentatywny.
Także wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki chciałby, aby na drodze prowadzącej do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gronowie był dodatkowy pas, z którego mogliby korzystać mieszkańcy Gronowa i okolicznych miejscowości.
— Po wprowadzeniu małego ruchu granicznego znacznie zwiększyła się ilość samochodów poruszających się po drodze krajowej prowadzącej do przejścia — mówi Sielicki. — Chodzi nam tak o zwiększenie bezpieczeństwa, jak i ułatwienie życia miejscowym rolnikom.
Sprawą zainteresował się wojewoda Marian Podziewski. Pozytywnie o budowie trzeciego pasa drogi wypowiedziała się — oprócz Straży Granicznej — Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Policja.


Ppłk SG dr Tomasz Chwietkiewicz
Od 2009 r. do chwili obecnej był komendantem PSG w Braniewie. Wcześniej był m. in. starszym kontrolerem — kierownikiem zmiany Grupy KRG w Elblągu, kierownikiem zmiany PSG w Braniewie i kierownikiem Grupy Służby Granicznej. W latach 2000-2001 pełnił służbę w polskiej placówce dyplomatycznej w Niemczech. Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej został wyróżniony srebrnym medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz odznaką Straży Granicznej. W roku ubiegłym uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kpt. SG Piotr Dąbrowski
Rozpoczął służbę w 1999 r. jako strażnik graniczny. Służył w placówkach w Górowie Iławeckim oraz Braniewie. Od 2008 do 2011 roku pracował w Wydziale Koordynacji Działań Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie powrócił do Braniewa, gdzie został zastępcą komendanta. W 2012 r. otrzymał Odznakę Straży Granicznej.

Tylko ciekawe informacje:


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminaBraniewo

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. funk #1345149 | 81.190.*.* 9 mar 2014 18:27

    trzeba dodac ze pplk sluzyl wczesniej w Policji.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages