Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Z fałszywymi świadectwami na granicy

2014-04-25 11:34:18 (ost. akt: 2014-04-25 11:37:04)

W ciągu minionego tygodnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej cofnęli wizę 5 cudzoziemcom, którzy chcąc wjechać do Polski okazali fałszywe świadectwa zamiaru podjęcia pracy.

Schemat sytuacji we wszystkich przypadkach był podobny. Podróżny –cudzoziemiec, jako potwierdzenie celu wjazdu do Polski, przedstawiał kontrolerowi umowę o pracę bądź rekomendacje świadczące o zamiarze powierzenia pracy przez polskiego pracodawcę. Jednak rolą funkcjonariuszy Straży Granicznej jest dokładne sprawdzenie deklarowanego celu podróży cudzoziemców do strefy Schengen.

Ciąg zdarzeń minionego tygodnia zapoczątkowała sytuacja z drogowego przejścia w Grzechotkach. Mieszkanka obwodu kaliningradzkiego chciała przekroczyć granicę. Twierdziła, że jest w podróży służbowej. Jako dowód na potwierdzenie swoich słów okazała dokument stanowiący o podjętej współpracy z firmą z województwie łódzkim. Jednak doświadczony kontroler natychmiast zorientował się, że blankiet jest nieprawdziwy. Firmowe pieczątki oraz naklejki zabezpieczające zostały nadrukowane. Aby upewnić się w decyzji strażnicy graniczni skontaktowali się z firmą widniejąca na dokumencie. Rozmowa z przedstawicielem polskiego przedsiębiorstwa rozwiała wszelkie wątpliwości – dokument był sfałszowany.

Kobieta przyznała się do posługiwania się podrobionym dokumentem i dobrowolnie poddała się karze. Wydano decyzję o odmowie wjazdu na teren RP oraz unieważniono wizę. Podobne zdarzenia odnotowano jeszcze w drogowym przejściu w Gronowie.

por. SG Justyna Szubstarska
Rzecznik Prasowy
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. braniewnik #1384294 | 78.8.*.* 27 kwi 2014 23:16

  I zaraz znowu będą pisać że rosjanie są w Polsce szykanowani, a o tym że rosyjscy pogranicznicy rwą Polakom paszporty to szanowna redakcja nie chce wspomnieć.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mroczkowski #1382658 | 159.205.*.* 25 kwi 2014 16:35

  a widział ktoś juz u nas zielone ludziki????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. olo #1382447 | 37.128.*.* 25 kwi 2014 12:46

  No i ch.j parówek nie budiet

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages