Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wystąpiły gwiazdy Must be The Music i The Voice of Poland

2015-06-23 11:02:13 (ost. akt: 2015-06-23 19:00:36)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Mariusz Dyba, wokalista z programu The Voice of Poland oraz zespół Ejtobangla z „Must Be The Music” byli gwiazdami podczas festynu ,, Dzień Nauki w Lipowinie”, który odbył się 19 czerwca. Akcja była okazją do wspólnego spotkania uczniów biorących udział w projekcie,, Akademia Kompetencji w Lipowinie”, ich rodziców, nauczycieli, a także władz gminy. Stanowiła również przegląd osiągnięć, jakie uzyskali uczestnicy projektu.

Festyn rozpoczął się o godz. 15.00. Uczestników przywitał Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji FOSa. Natomiast sekretarz gminy Braniewo Jakub Bornus oraz koordynatorka projektu Agnieszka Szydłowska wręczyli wolontariuszom, upominki w postaci figurek aniołów, za ich pracę i zaangażowanie na rzecz innych, życząc wytrwałości i prosząc o propagowanie idei wolontariatu i hasła „Pomagam, bo chcę”. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pożegnalne dyplomy.

Następnie obyły się liczne występy. Atrakcji było naprawdę mnóstwo. Chyba nikt przez te kilka godzin nie mógł narzekać na nudę. W każdym kącie szkoły można było napotkać ciekawe stoiska. Była pracownia chemiczna, gdzie przeprowadzane były ciekawe doświadczenia, punkt malarsko-rzeźbiarski, gdzie pod okiem malarza Andrzeja Zielińskiego każdy z zacięciem artystycznym mógł namalować pejzaż.

W tym samym czasie w sali gimnastycznej odbywały się koncerty. Uczestnicy imprezy mieli okazję na żywo posłuchać gwiazd telewizyjnych show The Voice of Poland i Must be The Music. Wystąpił zespół Ejtobangla i wokalista Mariusz Dyba.

Było też coś dla fanów sportu. Popis swoich umiejętności dał kulomiot Konrad Bukowiecki. Dodatkowo wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w pchnięciu kulą pod okiem mistrza świata juniorów. O swoich wyprawach opowiedział także alpinista Paweł Urbański. Wystąpiła także sekcja aikido z Braniewa. Natomiast na szkolnym boisku można było nie tylko obejrzeć motocykle motocrossowe, ale także razem z instruktorami i zawodnikami przejechać się.

Festyn był także okazją do zaprezentowania umiejętności zdobytych przez uczestników projektu podczas jego trwania. Zaprezentowali się między innymi tancerze ognia.  

W akcji wzięło udział 25 wolontariuszy. W czasie festynu zostali oni podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa miała za zadania zorganizować na festynie kawiarenkę oraz grilla dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Druga, zajęła się animacją dzieci i uczniów, a trzecia była odpowiedzialna za pomoc dla wszystkich zaproszonych gości.

Ogółem w festynie wzięło udział około 300 osób – wolontariuszy, uczniów szkoły wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście. Festyn trwał do godz. 19.00.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaZobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rrr #1765010 | 83.23.*.* 29 cze 2015 15:25

  co tam egzaminy?? najwazniejszy taniec z ogniem :P

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rodzic z Lipowiny #1763511 | 83.25.*.* 26 cze 2015 17:55

  Nie wiem po co i dla kogo te akademie i festyny - chyba tylko na pokaz. O jakich nabytych umiejętnościach oni piszą, wystarczy popatrzeć na wyniki sprawdzianu szóstoklasisty - tam dopiero widać zdobyte umiejętności - OSTATNIE miejsce w województwie!!!!! To samo z egzaminami gimnazjalistów !!!! Imprezami i akademiami nikt nie zamydli nam oczu....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages