Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Regaty, koncerty, piknik — tak się bawiliśmy podczas Dni Nowej Pasłęki

2015-07-30 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-30 14:38:58)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Braniewo

Już po raz kolejny w Gminie Braniewo w dniach 25-26 lipca odbyłyby się Dni Nowej Pasłęki połączone z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Tegoroczne obchody swoim patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Uroczystości rozpoczęły się wcześnie rano, otwarciem zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Braniewo. 26 wędkarzy rywalizowało nad rzeką Pasłęką na tzw. Alei Topolowej. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie pucharu oraz ufundowanym przez Wójt nagród wędkarzom z najlepszymi wynikami. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że w gronie wyróżnionych wędkarzy znalazła się również jedna kobieta — Halina Rutkowska.

Zabawa na sportowo

W dalszej kolejności odbył się II Turniej Siatkowej Piłki Plażowej Nowa Pasłęka CUP, do którego zgłosiło się 9 drużyn (więcej informacji na stronie 15). Rywalizacja była zacięta. Zwyciężył duet Miąsko-Radziewicz. Wszystkim uczestnikom Wójt serdecznie pogratulował wysokiej formy i podziękował za udział w turnieju. Szczególne podziękowania otrzymał Zenon Kuk, który czuwał nad przebiegiem całego turnieju.
Następnie o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników,
Nasza Przystań gościła aż 80 jednostek jachtowych z czego 33 wzięły udział w regatach. W ramach Regat rozegrano trzy wyścigi, poświęcone: Jarkowi Rąbalskiemu, Henrykowi Mrozińskiemu i Stefanowi Batoremu. W poszczególnych wyścigach najlepsze wyniki osiągnęli: Klasa T1: Vega – sternik: Sergey Zhadobno; Kareta II – Wiesław Sawicki; Delphine – Zygmunt Zanider. Klasa T2: Mokhito – Andzey Nichipolenko; Błękitna Bryza – Sławomir Kwiatkowski; Wera – Mauszer Muleris. Klasa T3: Neoprofil – Piotr Adamowicz; Irbis – Janusz Rutkowski; Lilu – Sergey Amelichev.

Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych

Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości na rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.
W dalszej części uroczystości odbyła się konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”- rola Zalewu Wiślanego, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Prezentowane były filmy dotyczące rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym.
W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw, kolorowymi straganami, malowaniem buź oraz puszczaniem baniek mydlanych. Odbyły się także konkursy: rysunkowy, wyścigi w workach i test wiedzy o Zalewie Wiślanym. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.
Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Gościliśmy zespół disco polo O-KEY. Żeby zapewnić jeszcze więcej rozrywki i zabawy ponadprogramowo na specjalne zaproszenie wystąpił słynny Rolnik- Adam Kraśko z zespołem XFOFT.
— Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Cieszymy się i dziękujemy za liczną obecność. Jest to potwierdzeniem tego, że takie imprezy są potrzebne. Jesteśmy przekonani, że kolejne będą jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej bogate w atrakcje — mówi Tomasz Sielicki, Wójt Gminy Braniewo.
Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki zawodów wędkarskich:

1. Krzysztof Dzięgielewski 5290 punktów
2. Zbigniew Polakowski 4280 punktów
3. Zdzisław Toruński 2840 punktów
4. Jaworski Karol 2120
5. Rafał Toruński 1720 punktów
5. Halina Rutkowska 1720 punktów

Tabela Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej:

1. zespół MIĄSKO-RADZIEWICZ

2. zespół CIUNAJTIS-CIUNAJTIS

3. zespół SEREDNICKI — SEREDNICKI

4. zespół KOZŁOWSKA — KLEIN

5. zespół MIĄSKO — GIGIEL

6. zespół WOŹNIAK — BOJACZUK

7. zespół RUDA — BORYSIAK

8. zespół GACKI — ŚCIĘGOSZ

9. zespół FIDURA — KĘDZIORA

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dziadek zdzicho #1787395 | 164.126.*.* 2 sie 2015 13:21

    Byłem, zobaczyłem i dobrze się bawiłem. Szczególnie gorąco pozdrawiam osoby bawiące się przed sceną. Bylem wśród nich.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages