Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Uroczysta sesja z okazji 25-lecia samorządności w Gminie Braniewo

2015-09-14 14:24:15 (ost. akt: 2015-09-14 14:37:38)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Od pierwszych wyborów samorządowych, po przemianach ustrojowych w Polsce minęło w bieżącym roku 25 lat. Odbyły się one 27 maja 1990 r. Z tej okazji w ubiegły piątek (11 września) w Jarzębinowym Ogrodzie w Stępniu odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Braniewo.

Na obrady zaproszono m.in.: byłych wójtów, radnych wszystkich kadencji, sołtysów, przedstawicieli straży pożarnej, 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, policji, straży granicznej oraz radną Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwię Jaskulską, a także Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jana Bobka, starostę braniewskiego Leszka Dziąga. Kapłanów z parafii wszystkich wyznań z terenu Gminy.

Uroczyste obrady rozpoczęły się o godz. 11.00. Głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk, który poprowadził uroczystą sesję. 25 lat przemian w Gminie przybliżył przybyłym gościom wójt Tomasz Sielicki.

Po sesji przyszedł czas na wyróżnienie zasłużonych samorządowców. Wręczono specjalne jubileuszowe medale oraz listy gratulacyjne. Dyplomem okolicznościowym przekazanym przez wicepremiera, Ministra Gospodarki – Janusza Piechocińskiego, wyróżniono osoby, które przyczyniły się do budowania samorządu Gminy Braniewo - rolników oraz przedsiębiorców z Gminy.

Uczestnicy uroczystej sesji wysłuchali ciekawej prelekcji eksperta prawa samorządowego - prof. dr hab. Janusza Sługockiego na temat samorządności w Polsce.

Przy uroczystym obiedzie przyszedł czas na wspomnienia i podsumowanie ciężkiej samorządowej pracy.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lol #1814446 | 83.21.*.* 14 wrz 2015 15:33

    a Poco kapłani?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages