Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Strażacy gasili torfowisko w Stępniu i Lipowinie

2015-11-18 08:10:44 (ost. akt: 2015-11-18 08:14:56)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Pożary podłoża torfowego należą do kłopotliwych działań gaśniczych ze względu na charakter i miejsce oraz możliwość zapalenia się głębszych pokładów torfowych. W ostatnim okresie strażacy z powiatu braniewskiego gasili pożary torfu, które powstały na terenie gminy Braniewo w pobliżu Stępnia i Lipowiny.

Po dojeździe na miejsce pierwszych pojazdów straży pożarnej okazało się, że pożar torfu ma miejsce na obszarze zalesionym obejmując dodatkowo część starych korzeni i krzaków.

Ze względu na powierzchnię pożaru oraz konieczność dostarczenia znacznych ilości wody do ognisk torfowych na miejsce pożaru oprócz strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie skierowano pojazd Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników z Braniewa, Lipowiny i Żelaznej Góry.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w BraniewiePodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages