Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kolejne Dni Nowej Pasłęki już za nami

2016-08-03 11:00:00 (ost. akt: 2016-08-03 11:11:30)

Tradycji stało się zadość. Kolejne Dni Nowej Pasłęki już za nami. W tym roku odbyły się w dniach 29-31 lipca, jak zwykle w połączeniu z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Po raz kolejny Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin objął swoim patronatem tegoroczne święto i z przyjemnością odwiedził Nową Pasłękę.

W piątkowe popołudnie powitaliśmy pierwsze załogi żeglarskie, które przybiły do przystani żeglarskiej Nowej Pasłęce. Punktualnie o godzinie 21:00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie bandery na flagsztok. Dalsza część wieczoru upłynęła w klimacie muzyki szantowej. Wspólne śpiewanie żeglarskich piosenek wprowadziło nastrój odprężenia przed sobotnim startem w regatach.
Następny dzień uroczystości rozpoczął się bardzo wcześnie, szczególnie dla wędkarzy, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W pięknej scenerii nad rzeką Pasłęką wójt powitał wszystkich uczestników, po czym wędkarze zajęli swoje miejsca i „zarzucili wędki”. Uwieńczeniem zmagań wędkarskich było wręczenie pucharu dla wędkarza z najlepszym osiągnięciem.
Zgodnie z dalszą częścią programu obchodów Dni Nowej Pasłęki rozpoczął się III Turniej Siatkowej Piłki Plażowej. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 10 drużyn. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom siatkarski, dzięki czemu walka była wyrównana i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki końcowe rozgrywek. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Zenon Kuk. Pierwsze miejsce zajął zespół Marcin Miąsko- Marcin Radziewicz (więcej na str. 15).
Wójt serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiej formy oraz podziękował za udział w turnieju. Najlepsi gracze zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi.

Rywalizowało 16 jednostek jachtowych
Równolegle do rozgrywek siatkarskich odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przybyłych gości. Niezawodnie od kilku lat zmagania żeglarzy wspierane są przez: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Gminy Braniewo oraz Starostowe Powiatowe w Braniewie. Indywidualnie pomoc okazali również: Żaglownia Apollo Sails, Leszek Dziąg, Wojciech Hołownia i Roman Putała. Dzięki temu wsparciu regaty żeglarskie miały atrakcyjną oprawę, a uczestnicy otrzymali równie atrakcyjne nagrody.
W regatach udział wzięło 16 jednostek jachtowych. Jak co roku nie zabrakło wśród nich reprezentantów Obwodu Kaliningradzkiego. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pod czujnym okiem sędziów Pawła Karpowicza oraz Tadeusza Karpowicza jednostki i ich ekipy rywalizowały ze sobą na wodach Zalewu Wiślanego. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu. Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości w rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.
Puchary im. Króla Stefana Batorego przyznane w pierwszym biegu ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. Zwycięzców drugiego biegu nagrodził wójt Tomasz Sielicki. W trzecim biegu zwycięzcom przyznane zostały szczególne trofea, puchary im. Henryka Mrozińskiego, długoletniego przyjaciela żeglarzy oraz inicjatora wielu przedsięwzięć prowadzących do rozwoju sportów wodnych w naszej okolicy.
W klasyfikacji generalnej uhonorowano pucharami memoriałowymi im. Jarka Rąbalskiego załogi trzech jachtów w każdej grupie. Trzy najlepsze jachty w Grupie I KWR nagrodzone zostały pucharami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Trójkę triumfatorów w Grupie II, wyróżniono pucharami ufundowanymi przez starostę Leszka Dziąga. Trzy najlepsze jachty w Grupie III obdarował pucharami fundator – wójta Tomasz Sielicki. Wyróżnienie specjalne otrzymała żeńska załoga jachtu KAPKA. Nagrodę ufundował i wręczył Senatora RP Jerzy Wcisła.

Uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju żeglarstwa
W dalszej części obchodów Dni Nowej Pasłęki odbyła się konferencja pt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Prezentacji dokonała Renata Czymbor. Uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym. Głos zabrał również Senator RP Jerzy Wcisła, który związany jest z tematem od wielu lat. Przedstawił zebranym bieżące informacje dotyczące rozwoju dróg wodnych na Zalewie. Konferencja i obiad dla zaproszonych gości odbyły się w smażalni ryb nad Zalewem Wiślanym.
W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami. Odbyły się także konkursy z nagrodami, które poprowadził zespół Kaczki z Nowej Paczki. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.
Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Kaczki z Nowej Paczki, prezentujący piosenki w stylu kabaretowym. Tuż po nim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru –Andrea Lattari, który wprowadził wyjątkowy klimat wyśpiewując największe włoskie przeboje.
Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji naszej wspólnej imprezy.

GALERIA: TUTAJ

Wyniki zawodów wędkarskich:
1. Zbigniew Polakowski 4950 punktów
2. Paweł Markiewicz 3280 punktów
3. Maciej Maciejewski 2840 punktów
4. Krzysztof Dzięgielewski 2830 punktów
5. Piotr Jankiewicz 2380 punktów
6. Halina Rutkowska 1650 punktów
7. Stanisław Kopyciński 1250 punktów
8. Julian Klimaszewski i Edward Rutkowski 1170 punktów
9. Antoni Gdowik 860 punktów
10. Jakubowski Leszek 780 punktów
11. Władysław Wierciński 600 punktów


Wyniki regat:
W pierwszym biegu w poszczególnych grupach KWR zwyciężyły załogi:
Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim

W drugim biegu zwyciężyły załogi:
Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim

W biegu trzecim zwyciężyły załogi:
Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu PALOMINO pod kpt. Markiem Nienadowskim
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim

Triumfatorami w klasyfikacji generalnej zostali:
Grupa I – załoga jachtu NEOPROFIL
Grupa II – załoga jachtu VEGA
Grupa III – załoga jachtu APOLLO SAILS 2 EASY


Wyniki turnieju siatkarskiego:
1. Marcin Miąsko- Marcin Radziewicz
2. Mateusz Kurek- Przemysław Bakun
3. Patryk Ciunajtis – Jakub Ciunajtis
4. Wojciech Sagatowski – Rafał Buczyński
5. Olga Klein – Artur Klein
6. Sebastian Miąsko – Jakub Goerick
7. Daniel Iwaszko – Mateusz Olszewski
8. Adam Miąsko – Robert Gigiel
9. Anna Strehlau – Tomasz Kantowicz
10. Marcin Kędziora – Adam Morawski


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages