Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dożynki Powiatowe 2016: Koncerty, msza i cała masa atrakcji

2016-09-15 10:27:05 (ost. akt: 2016-09-15 11:25:37)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Wyróżnienia dla rolników, przyznanie „Bursztynowego Ziarna”, ale przede wszystkim podziękowanie za tegoroczne plony — to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych „Dożynek Powiatowych”, które odbyły się w podbraniewskiej Bemowiźnie.

Organizatorami dożynek było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Urząd Gminy Braniewo. W uroczystości uczestniczyli rolnicy, samorządowcy oraz mieszkańcy powiatu.

Święto plonów zainaugurowali wicestarosta Artur Mieczaniec z wójtem Gminy Braniewo Tomaszem Sielickim.

Polową mszę św., w podzięce za zebrane plony, odprawili duchowni trzech wyznań. Podczas nabożeństwa przedstawiciele samorządów złożyli dary — w podzięce za hojność, bogactwo i urodzaj tegorocznych zbiorów. Po zakończeniu mszy wicestarosta Artur Mieczaniec podziękował księdzu dziekanowi Leszkowi Galicy za homilię.

Podczas ceremoniału dożynkowego starościna i starosta dożynek — Danuta Hrycyna z Pęciszewa i Leszek Kołakowski z Braniewa — przekazali chleb na ręce wójta Tomasza Sielickiego, który przekazał go następnie gospodarzowi dożynek powiatowych, wicestaroście braniewskiemu Arturowi Mieczańcowi. Włodarze, wraz ze starostą i starościną dożynek częstowali pokrojonym chlebem wszystkich przybyłych gości i mieszkańców.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na wieniec dożynkowy, który w tym roku wygrało Sołectwo Łajsy-Pajtuny. Na dożynkach swoje stoiska zaprezentowały gminy z powiatu braniewskiego, koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, organizacje pozarządowe, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Braniewie, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy Oddział Braniewo, Nadleśnictwo Zaporowo oraz Koło Łowieckie Ponowa.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia zapewniając im liczne atrakcje.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, na której zaprezentowały się zespoły seniorów oraz młodzież z powiatu braniewskiego.
Główną atrakcją tegorocznych dożynek, był koncert zespołu Boys. Wystąpiły również zespoły Gentelmen’s oraz grupa Dance.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację tegorocznej imprezy dożynkowej.Zasłużeni dla rolnictwa:
Wyróżniający się rolnicy i przedsiębiorcy z powiatu braniewskiego otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznaną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, na wniosek starosty braniewskiego.
W tym roku otrzymali ją Adam Nisiewicz i Cezary Kałamaj.Laureaci „Bursztynowego Ziarna”:
Tomasz Sielicki, wójt Gminy Braniewo, wręczył tegorocznym laureatom „Bursztynowe Ziarno”.
Nagrody otrzymali:
Anna Kowalczyk
Stanisław Misiura, właściciel Firmy Euro-Trans
Andrzej i Mirosław Demko, właściciele firmy Okmed
Wojciech Hołownia, właściciel Gospodarstwa Rolnego w Brzeszczynach
Teresa Olczak


Wyróżniający się rolnicy otrzymali puchary przyznane przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim. Wręczył je członek Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim Bogdan Pochodaj.
Wyróżniono:

Andrzeja Smyka
Irenę i Czesława Lesik
Kazimierza Nasternaka
Marię i Waldemara Grzywaczewskich
Marcina Badysza
Mariusza Kisiela


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaFot. Archiwum starostwa

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages