Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Tropem Wilczym uczcili pamięć

2017-04-20 10:16:18 (ost. akt: 2017-04-20 10:27:49)

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach startuje coraz więcej osób. Również gmina Braniewo dołączyła do tego przedsięwzięcia. Na boisku przy Zespole Szkół w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli pobiegli "Tropem Wilczym" - upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

W biegu udział wzięło ponad 120. uczestników: uczniowie Zespołu Szkól w Lipowinie, szkoły w Szylenach, Zespołu Szkół w Płoskini oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Wszystkich uczestników biegu i gości powitała dyrektor Zespołu Szkół w Lipowinie Bogumiła Jacak. Nauczyciel historii Małgorzata Stefanowicz przybliżyła uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy biegu "Tropem Wilczym" objął wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki.

W ramach obchodów Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych -"Tropem Wilczym" odbyło się 5 biegów z podziałem na kategorie wiekowe: dziewczęta szkół podstawowych-dystans 800 m, chłopców szkół podstawowych-dystans 1200 m; dziewczęta gimnazjum - dystans 1500 m; chłopcy gimnazjum - dystans 1963 m; dorośli-dystans 1963 m.

Wszystkich uczestników gorąco dopingowali uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III wyposażeni w gadżety w kolorach biało-czerwonych.
Najlepszych uczniów w każdej kategorii wójt nagrodził medalami. Każdy uczestnik biegu otrzymał na mecie słodki upominek. Uczestniczące szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Po zakończenie biegu "Tropem Wilczym" wszyscy uczestniczy spotkali się na pieczeniu kiełbasek. Medale i poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Lipowinie i Szylenach.

Była to pierwsza edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Z pewnością bieg "Tropem Wilczym" wpisze się w tradycję szkoły. Wójt podziękował nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za sportowa rywalizację w duchu fair play.

ABC biegów
Dziewczęta szkoły podstawowe:

1. Klaudia Galińska
2.Celina Treder-SF Szyleny
3. Weronika Dąbrowska-SP Lipowina

Dziewczęta gimnazjum:
1. Zuzanna Lewko-Lipowina
2. Dominika Olkowska-Lipowina
3. Marlena Szast-Lipowina

Chłopcy szkoły podstawowe:
1. Radosław Grzyb-SF Szyleny
2. Karol Szwajczewski-SP Lipowina
3. Krystian Sadowski-SP Szyleny

Chłopcy gimnazjum:
1. Patryk Aniśko-Lipowina
2. Dominik Zygałko-Lipowina
3. Dariusz Zygo-Lipowina

Dorośli:
1. Magdalena Kot-nauczyciel ZS w Płoskinia
2. Tadeusz Wolak-nauczyciel ZS w Lipowinie
3. Arkadiusz Rojek-rodzicPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wolf #2226356 | 83.23.*.* 20 kwi 2017 10:52

    W KAŻDEJ DZIESIATCE OWYCH ,,WYKLĘTYCH" było 1-2 takich, którzy nie mieli wyjścia i musieli się chronić a 8-9 pospolitych rabusiów zdemoralizowanych przez wojnę. No bo po co pracować jak mozna żyć z wymuszeń i konfiskat a opornych można eliminować. Za to dziś wszyscy zostali ,,bohaterami" Gdyby dziś rotmistrz Pilecki wiedział, że obok niego będą stali mordercy cywilów Roj i Ogień to by się zdziwił.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages