Wtorek, 1 grudnia 2020. Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Umowa na dofinansowanie remontu podpisana. Nowa droga już w wakacje

2017-04-20 10:34:16 (ost. akt: 2017-04-20 10:42:16)

Autor zdjęcia: Fot. Kamil Olszewski / Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Starosta braniewski Leszek Dziąg, wicestarosta Artur Mieczaniec i skarbnik powiatu Grażyna Michalec podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie umowę z wojewodą Arturem Chojeckim na dofinansowanie remontu drogi w Żelaznej Górze.

Umowa została zawarta w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jej wartość to niemal 620 tys. złotych.

Droga łączy przejścia
Przypomnijmy: do końca lipca tego roku wyremontowany zostanie odcinek drogi w Żelaznej Górze. To fragment większej całości — drogi powiatowej wiodącej z Gronowa do Górowa Iławeckiego.
Droga w Żelaznej Górze jest spękana na niemal całej długości. To oznacza, że konstrukcja jezdni jest zbyt słaba do przenoszenia obciążeń zwiększonym ruchem pojazdów.
— Tymczasem jest to droga często uczęszczana, także przez Straż Graniczną, ze względu na najbliższą komunikację pomiędzy przejściami granicznymi — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Łączy ona ze sobą trzy przejścia graniczne z Rosją: Gronowo, Grzechotki i Bezledy.

Najważniejsze bezpieczeństwo
— Dzięki drogowym inwestycjom samorządy mają szansę poprawić zaniedbania infrastrukturalne — powiedział podczas podpisywania umowy wojewoda Artur Chojecki, dziękując samorządom za zaangażowanie w realizację drogowych inwestycji w województwie.
Warto również dodać, że samorządowcom z Powiatu Braniewskiego zależy przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa komunikacyjnego na drodze, która została zdewastowana podczas budowy przejścia granicznego w Grzechotkach i drogi S22.
Dlatego istniejąca nawierzchnia zostanie całkowicie rozebrana, nowa droga będzie szersza, wykonany zostanie chodnik, zatoka dla autobusów i przejścia dla pieszych.
— To wszystko ma na celu poprawę bezpieczeństwa — tak kierowców, jak i pieszych — mówi starosta Leszek Dziąg.

Połowa z dofinansowania
Już 16 lutego Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie podpisał umowę z wykonawcą robót. Jest nim Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe TUGA Sp. z o.o. z Nowego Dworu Gdańskiego.
Całkowity koszt przebudowy niemal półkilometrowego odcinka drogi wyniesie ponad 1,2 mln złotych. W tym połowa to dofinansowanie z budżetu państwa, zaś 145 tys. złotych pochodzi z budżetu Gminy Braniewo. Resztę pieniędzy wykłada Powiat Braniewski.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaZobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages