Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Radziewicz-Ciemachowski z pucharami wójta i nagrodami

2017-07-27 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-27 13:57:31)

Z okazji "Dni Nowej Pasłęki" rozegrano na boisku przy Zalewie Wiślanym Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Braniewo Tomasza Sielickiego. W meczu finałowym duet Marcin Radziewicz-Igor Ciemachowski pokonał drużynę ornecko-miłakowską Jakub Ciunajtis-Krzysztof Rawski 2:0. Zwycięzcy odebrali w nagrodę puchary i nagrodę pieniężną w kwocie 500,00 zł.

Na starcie turnieju w Nowej Pasłęce stanęło aż 13. zespołów. Kibice przy słonecznej pogodzie typowali na triumfatorów turnieju duet z Braniewa i Trzcianki Marcin Radziewicz-Igor Ciemachowski i jak się później okazało nie pomylili się. Obydwaj to czołówka akademicka w Polsce. Na ostatnim turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej ta dwójka zajęła dziewiąte miejsce. Dyspozycja z akademickich mistrzostw Polski została "przeniesiona" na boisko w Nowej Pasłęce. Już pierwszy mecz w wykonaniu tej drużyny, podobnie, jak i drugi był jednostronnym popisem tej ekipy. W pokonanym polu zostały drużyny w składzie Kantowicz/Strehlau i Drozdowski/Kazubek ( 21:9 i 21:8). Ten ostatni znacznie lepiej sobie radzi w tenisie ziemnym, ale i w plażówce gra także dobrze. W trzecim meczu Radziewicz-Ciemachowski pokonali duet Ciunajtis-Rawski, a ponieważ w turnieju obowiązywał system brazylijski (zespół odpadał z turnieju po dwóch porażkach) obydwie drużyny spotkały się w spotkaniu finałowym. Tylko w pierwszym secie finału wychowanek braniewskiej Sparty (trener Agnieszka Jodko) i jego kolega mieli duże kłopoty, kiedy to wygrali pierwszą odsłonę na tzw. przewagi 22:20. W drugim - ich dominacja była już bardzo wyraźna (21:13) i w sumie wygrana w turnieju z udziałem tego duetu była jak najbardziej zasłużona. W rywalizacji o trzecie miejsce siatkarze z Pieniężna - Karol Machnowski i Łukasz Karbanik (temu pierwszemu dzielnie kibicowała rodzina-żona Marzena i syn) pokonali Beatę Klimkowską (Braniewo) i jego partnera z ekipy Andrzeja Masiaka (Gdańsk).

Był to w sumie bardzo ciekawy i stojący na dobrym poziomie turniej, w którym nie zabrakło siatkarzy z Gdańska, Elbląga, Gdyni, Morąga, Ornety, Miłakowa,Trzcianki, Pieniężna, Braniewa oraz nawet przedstawiciela gospodarzy.
Aby wyłonić zwycięzców potrzeba było rozegrać aż 30. meczów. Na szczęście pogoda dopisała zawodnikom i kibicom, stąd były nie tylko emocje sportowe, ale i opalenizna po turnieju.

Puchar i nagrody pieniężne ( I-500 zł, II-400 i III-300) wręczył dla najlepszego tercetu drużyn wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki.
Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Braniewie, a współorganizatorem i jednocześnie sędzią oraz zawodnikiem Marcin Radziewicz.

Klasyfikacja końcowa:
1. Radziewicz/Ciemachowski (Braniewo/Trzcianka)
2. Jakub Ciunajtis/Krzysztof Rawski (Orneta/Miłakowo)
3. Karol Machnowski/Łukasz Karbanik (Pieniężno)
4. Beata Klimkowska/Andrzej Masiak (Braniewo/Gdańsk)
5. Mateusz Kurek/Adrian Zyziuk (Braniewo)
Piotr i Paweł Szałkowscy (Elbląg)
7. Olga i Artur Klein (Nowa Pasłęka/Gdynia)
Damian Siniarski/Adrian Polewaczyk (Morąg)
9. Przemysław Zdanowicz/Adrian Borkowski (Morąg)
Michał Drozdowski/Bartosz Kazubek (Braniewo)
Beata Olszewska/Bartłomiej Laszuk (Braniewo)
Anna Strehlau/Tomasz Kantowicz (Gdynia)


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages