Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Mieszkańcy już zapowiadają kolejną imprezę

2017-09-01 09:00:00 (ost. akt: 2017-09-08 21:07:28)

27 sierpnia odbył się w Gronówku festyn sołecki — rzecz zwykła i niezwykła zarazem. Zwykła, ponieważ w wielu wsiach odbywają się tego typu imprezy. Niezwykła ze względu na fakt, że to pierwsza od 3 lat zabawa dedykowana mieszkańcom tej konkretnej społeczności oraz na to, że okazała się fantastycznym powodem do integracji i wspólnej pracy jej mieszkańców.

Przeprowadzenie festynu stanęło pod znakiem zapytania już rankiem – ulewny deszcz nie pozwalał nawet na rozstawienie sprzętu muzycznego. Organizatorzy byli przekonani, że zabawa jest skazana na porażkę, co smuciło dodatkowo ze względu na fakt, że wiele pań przygotowało pyszne ciasta, sałatki, mięsa i inne smakołyki. Jednak mieszkańcy Gronówka nie poddali się i postanowili, że impreza się odbędzie. Szybko zorganizowali się i „dobudowali” zadaszenie do wiaty. Nawet pogoda stała się łaskawsza będąc pod wrażeniem ludzkiej determinacji – rozpoczęciu zabawy towarzyszyło słońce. Mimo pojawiającego się deszczu atmosfera była fantastyczna, a dzięki obecności ochotników z OSP w Lipowinie i użyczeniu przez nich agregatu uczestnicy mogli cieszyć się muzyką oraz potańczyć. Świętujących w Gronówku odwiedził wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki z małżonką, co było bardzo miłą niespodzianką dla mieszkańców i dobra okazją na rozmowę o potrzebach wsi.

W czasie festynu odbył się również turniej piłkarski dla młodzieży, który był uroczystym zakończeniem warsztatów piłkarskich prowadzonych przez Sylwestra Ujazdowskiego w ramach projektu „Rozwój wysokiej jakości usługi społeczne w gminach Braniewo i Frombork”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W turnieju brali udział chłopcy w wieku od 7 do 17 lat – w drużynach mieszanych. Najlepsi zostali uhonorowani medalami i otrzymali puchar.

Mieszkańcy przekonali się, że taka inicjatywa jest naprawdę dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu i już zapowiadają zorganizowanie „Święta pieczonego ziemniaka”.

Jolanta Skowroń

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KYR #2320136 | 77.252.*.* 4 wrz 2017 08:26

  Nawet Wioski potrafią ciekawe imprezy zorganizować , a Braniewo z panią Burmistrz na czele ŚPI . Największymi atrakcjami w Braniewie są : różnego typu stłuczki samochodowe , łapanie pijanych rowerzystów i "przemytników" paczki fajek. Tzw Dni Braniewa to nie najlepsza wizytówka miasta , a poza tym jedyna impreza w roku. Amfiteatr stoi pusty .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages