Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Poprawi komfort życia i estetykę

2017-09-13 14:30:00 (ost. akt: 2017-09-13 14:33:20)

W ostatnim czasie, razem z mieszkańcami sołectwa Krasnolipie świętowaliśmy otwarcie nowo wyremontowanej drogi na odcinku Grzędowo-Krasnolipie wraz z budową chodnika. Była to podwójna uroczystość, gdyż w tym dniu odbył się również festyn rodzinny organizowany cykliczne w Krasnolipiu.

Bez wątpienia najważniejszym punktem tegorocznych uroczystości było otwarcie wyremontowanej drogi. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Tomasz Sielicki, Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk oraz Sołtys Łukasz Galiński. Wójt podziękował mieszkańcom za cierpliwość w wyczekiwaniu na realizację tej inwestycji. Nadmienił, że nowa droga z pewnością poprawi komfort życia mieszkańców i ułatwi codzienne przemieszczanie się. Dzięki realizacji inwestycji poprawiła się również estetyka gminnych miejscowości. Proboszcz poświęcił wyremontowaną nawierzchnię, pobłogosławił mieszkańców oraz przybyłych gości, życząc bezpiecznego i rozważnego korzystania z nowej drogi. Uciecha mieszkańców była wielka. Dalsza cześć festynu upłynęła w miłej atmosferze. Wspólne pieczenie kiełbasek i zabawa taneczna wprowadziły radosny nastrój. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Liczne konkursy z nagrodami i dmuchana zjeżdżalnia zapewniły dzieciom dużo wrażeń.

Przebudowa drogi została zrealizowana z udziałem środków zewnętrznych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wartość zadania opiewa na kwotę sięgająca blisko 800 tys. zł. Mamy nadzieję, że modernizacja układu komunikacyjnego łączącego drogę gminną z drogami powiatowymi: Żelazna Góra — Górowo Iławeckie oraz Krzewno-Krasnolipie wpłynie na wzrost rozwoju i aktywności gospodarczej w naszym regionie. Modernizacja infrastruktury drogowej jest wsparciem dla rozwoju rolnictwa, przemysłu, handlu i turystyki.

UG Braniewo

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wolf #2327043 | 83.23.*.* 13 wrz 2017 17:08

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. NO NIEEEE...PROBOSZCZ POŚWIĘCIŁ...POBŁOGOSŁAWIŁ...Trzeba było poprosić plemie Zulu Gula o przysłanie czarowników. Ubrani w przepaskę i koraliki mamrocząc zaklęcia waląc w bębenki fiknęli by parę koziołków na nowej drodze zapewniając jej trwałość. Tyle by to dało co owe poświęcenie ( czyli nic ) ale folklorystyczne widowisko byłoby na miarę europejską. Jak w drugiej dekadzie XXI wieku czytam że ,,probosz poświęcił" to mnie śmiech bierze

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages