Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

O bezpieczeństwie przed mundialem

2017-10-19 10:49:26 (ost. akt: 2017-10-19 10:57:29)
Trzeba wzmocnić ratowników i przygotować ich odpowiednio na ewentualne zdarzenia związane z rozszczelnieniem się cystern i uwolnieniem gazu

Trzeba wzmocnić ratowników i przygotować ich odpowiednio na ewentualne zdarzenia związane z rozszczelnieniem się cystern i uwolnieniem gazu

Autor zdjęcia: WMOSG

Rozpędzona cysterna uderza w autobus z 40-kibicami. W wyniku zderzenia autokar taranuje samochody oczekujące na odprawę graniczną. To scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Policji i ratownicy medyczni. Ich działania obserwowali ich zwierzchnicy oraz samorządowcy.

— Ćwiczono zdarzenie, które może mieć miejsce, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu kibiców w związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej, gdyż mecze będą rozgrywane także w Kaliningradzie — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Dobrze, że przeprowadzono takie ćwiczenia na przejściu granicznym oraz że zaangażowano w nie różne służby. Musimy być przygotowani na różne ewentualności. Nauczeni doświadczeniem dużą wagę przywiązujemy do współdziałania odpowiednich służb.

Ćwiczenia w Grzechotkach to dobra okazja, aby poruszyć inne kwestie, związane z bezpieczeństwem w powiecie braniewskim. Dużo się mówi o cysternach z gazem, poruszających się po Braniewie, czy też terminalu, na którym gaz jest przepompowywany.

— Tak naprawdę to jest realne zagrożenie, o którym mówię od lat — mówi starosta. — Należy intensywnie szkolić w tym kierunku strażaków, ale optowałem również za doposażeniem straży pożarnej w odpowiedni sprzęt. Niestety, wszystkie te postulaty jak dotąd nie spotkały się ze zrozumieniem władz.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages