Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ćwiczenia "GRANICA 2017"

2017-10-23 10:46:27 (ost. akt: 2017-10-23 10:50:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Na terenie przejścia granicznego w Grzechotkach odbyły wojewódzkie ćwiczenia Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego "GRANICA 2017". Scenariusz ćwiczeń zakładał karambol na pasie granicznym w miejscu oczekiwania na odprawę graniczną.

Rozpędzona cysterna w wyniku zasłabnięcia kierowcy uderza w stojący do odprawy autokar z kibicami. Siła uderzania była tak duża, ze autokar uszkadza również inne pojazdy osobowe znajdujące się na pasie przejścia granicznego. Tak wyglądał zarys przygotowanych ćwiczenia, które stanowiło zdarzenia o charakterze masowym. Duża liczba osób poszkodowanych, zniszczone auta, brak pełnej wiedzy o ilości osób uczestniczących w zdarzeniu to sytuacja, której musieli sprostać przedstawiciele służb mundurowych.

Jako pierwsi działania na miejscu karambolu rozpoczęli funkcjonariusze Straży Granicznej oraz pracownicy Izby Administracji Skarbowej. Część osób poszkodowanych pozostała w uszkodzonych pojazdach, inne osoby z mniejszymi obrażeniami próbowały opuścić przejście granicznej rozbiegając się po terenie.

Po dojeździe zasobów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego rozpoczęto działania zmierzające do oceny sytuacji na miejscu zdarzenia, określenia liczby osób poszkodowanych. Przeprowadzona została segregacja osób rannych, doskonalono współprace strażaków z ratownikami medycznymi oraz dokonano wyboru takich działań, które mogły zagwarantować bezpieczeństwo dla uczestników karambolu.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie i przygotowanie zasobów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek KSRG do działań podczas katastrof w komunikacji drogowej z udziałem dużej liczby poszkodowanych. Ćwiczenia to również efekt planowanego wzrostu ruchu na przejściach granicznych w związku z organizowanymi mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2018 roku.

Ćwiczenia wizytował Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbrygadier Marek
Jasiński.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie

 

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages