środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

„Złote Gody” w Gminie Braniewo

2017-11-27 14:33:07 (ost. akt: 2017-11-27 14:38:00)

W minionym tygodniu gościliśmy w urzędzie Państwa Bądkowskich oraz Państwa Starukiewicz obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

To 50 lat nieprzerwanego związku, który przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, zyskując przy tym zrozumienie i szacunek współmałżonków. W tym wyjątkowym dniu, Wójt pogratulował Jubilatom wytrwałości oraz dokonał uroczystego aktu wręczenia medali, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Symboliczny upominek i kwiaty podkreśliły znaczenie tej uroczystości.

W swoich życzeniach Wójt podkreślił, że dziś młodzi ludzie potrzebują wzorów do naśladowania, które dają dobry przykład wzajemnego wsparcia i szczęśliwego życia przez długie lata. Życzył Jubilatom kolejnych lat zgodnego i spokojnego pożycia małżeńskiego w szczęściu rodzinnym, zdrowiu i radości.

Państwo Bądkowscy są mieszkańcami Bobrowca, wcześniej mieszkali również w Brzeszczynach. Pani Władysława pochodzi z Wielkiego Wierzna, a Pan Antoni przyjechał aż z Koszalina. Są szczęśliwymi rodzicami czwórki dzieci, dziadkami dwunastu wnucząt. Doczekali się również jednego prawnuka. W młodości pracowali w Spółdzielni Kółek Rolniczych. Pan Antoni był kierowcą, a Pani Władysława kierowniczką wylęgarni. W dalszych latach pracowała również w aptece.

Państwo Starukiewicz pochodzą z Wileńszczyzny, skąd jeszcze jako nastolatkowie przyjechali do gminy Płoskinia ze swoimi rodzicami. Po ślubie przeprowadzili się do Rogit, gdzie prowadzili gospodarstwo. Pan Wiktor pracował też jako kierowca w wydziale geodezji w Braniewie, a Pani Leokadia w szkole.

W rozmowie z Wójtem Jubilaci wspominali dawne czasy. Zgodnie podkreślili, że postęp technologiczny znacznie ułatwia dzisiejsze życie. Jednakże często zauważają brak szacunku i zrozumienia między ludźmi. W codziennej gonitwie zapominamy o wartościach i tradycjach, które kilkadziesiąt lat temu były stawiane na pierwszym miejscu. Ludzie byli bardziej życzliwi, wspólnie rozwiązywali problemy i pomagali sobie. Jak powiedziała Pani Bądkowska, życie nie było usłane różami „było i słodko i gorzko”. Pomimo wielu lat ciężkiej pracy i napotykanych trudności Jubilaci są zadowoleni z przeżytych wspólnie lat i z uśmiechem wspominają swoją młodość.

Kolejny zacny jubileusz 50 – lecie pożycia małżeńskiego obchodzili również Państwo Teresa i Jerzy Barańscy z miejscowości Podleśne. W tak uroczystym dniu Wójt Gminy Pan Tomasz Sielicki osobiście odwiedził jubilatów, złożył Im najserdeczniejsze życzenia oraz odznaczył okolicznościowymi medalami.
Pan Jerzy pochodzi z Grudziądza. Jako dziecko przyjechał z rodzicami do miejscowości Strzyżewo gm. Braniewo. W młodości pracował jako kierowca w państwowej firmie. Pani Teresa pochodzi z Rudłowa. Tam też poznała przyszłego męża. Po ślubie zajmowała się chałupnictwem i wychowaniem dzieci. Jubilaci doczekali się trzech synów, pięciorga wnuków oraz 2 prawnuków.
Szanownym Jubilatom raz jeszcze gratulujemy!

UG BraniewoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages