Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zabawa andrzejkowa "W rytm walczyka”

2017-12-06 12:22:17 (ost. akt: 2017-12-06 12:24:46)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatorów

Mieszkańcy gminy Braniewo mieli niedawno okazję przenieść się do świata wróżb, a to za sprawą zorganizowanego przez Klub Aktywnego Seniora przy Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska” wieczoru Andrzejkowego „W rytm walczyka”, który odbył się 30.10 w świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze.

W czasie zabawy każdy z uczestników miał szansę dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa przyszłość dzięki pomocy wróżek, które odczytywały ją z kart, wosku oraz za pomocą innych magicznych sposobów. Dzięki Panu Dariuszowi Wileńskiemu mieliśmy okazję wspólnie pośpiewać, a także zatańczyć przy muzyce na żywo. W tańcu nie mieli sobie równych Państwo Ewa i Andrzej Jarzębscy, którzy zostali królem i królową walczyka. Pan Dariusz pełnił również rolę wodzireja i trzeba przyznać, że spisał się w niej znakomicie ponieważ parkiet ani na chwilę nie pozostawał pusty, a zabawa nie skończyła się o planowanej przez organizatorów porze.

Na imprezie przewidziane zostały atrakcje zarówno dla duszy jak i ciała – wszyscy uczestnicy mieli możliwość przekąsić coś smacznego dzięki pracy wolontariuszek oraz dostarczonym przez uczestników „koszyczkom”. W czasie naszego Andrzejkowego spotkania odbył się również konkurs ciast – oceniający nie mieli łatwego zadania — wszystkie ciasta prezentowały się i smakowały znakomicie, ale ostatecznie autorkami najlepszych ciast w gminie zostały ogłoszone Pani Urszula Nisiewicz, Pani Ewa Fabiańska oraz Pani Teresa Olczak, a za konkursowe słodkości Panie otrzymały słodkie upominki m.in. przekazane przez sponsora Miody Wileńskich, które mamy nadzieję, że wykorzystają przy kolejnych wypiekach. Należy podkreślić jednak to, ze poza tańcem, śpiewem, zabawami i konkursami najistotniejsze było to, że mieliśmy okazję się spotkać – oderwać od telewizorów i komputerów, od codzienności - odpocząć w miłej atmosferze i cieszyć się swoją obecnością.

Zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca osób zaangażowanych w Klub Aktywnego Seniora przy Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska”, Pana Dariusza Wileńskiego oraz przedstawicielom Stowarzyszenia „Przy Granicy”, Świetlicy Wiejskiej w Żelaznej Górze, a przede wszystkim mieszkańców gminy, którzy wzięli w nim udział. Wszystkim, którzy dołączyli do organizacji i samej zabawy serdecznie dziękujemy. Działo się naprawdę sporo, a serdeczne przyjęcie naszej inicjatywy dodało nam skrzydeł do dalszego działania i już razem z Panem Dariuszem Wileńskim pracujemy nad organizacją kolejnego wydarzenia w gminie Braniewo. Mamy nadzieję, że niebawem za sprawą materiału video realizowanego w czasie imprezy przez Bartka Wileńskiego będziemy mieli okazję pokazać mieszkańcom gminy efekty naszej wspólnej pracy i jednocześnie zachęcić do udziału w kolejnych odsłonach imprez „W rytm walczyka”.

Impulsem do powstania Klubu Aktywnego Seniora w Gminie Braniewo był projekt realizowany przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w gminach Braniewo i Frombork”. Nie zapominamy oczywiście o seniorach z gminy Frombork i serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 11.12.17 o godz. 14.30 w Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej we Fromborku (ul.Braniewska 11) – siedzibie Fundacji „Żółty Szalik”, która swoim patronatem obejmie fromborski Klub Aktywnego Seniora.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages