środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Przedstawiciele Belgii na przejściu w Grzechotkach

2018-05-29 10:57:04 (ost. akt: 2018-05-29 10:58:58)

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyło się spotkanie ze stroną belgijską, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

W przedsięwzięciu udział wzięli: Ambasador Królestwa Belgii w Warszawie Colette TAQUET, której towarzyszyli Anne – Marie MASSA – I Sekretarz i Konsul Ambasady Królestwa Belgii w Warszawie oraz Janusz JAROSIŃSKI – Konsul Honorowy Królestwa Belgii w Gdyni.

Stronę polską reprezentowali - Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert INGLOT, Komendant PSG w Grzechotkach - ppłk SG Tomasz CHWIETKIEWICZ oraz Naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej - ppłk SG Wojciech BANASIAK. Natomiast przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie był Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Krzysztof KURIATA. Ponadto w spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, z Zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie - insp. Tomaszem WĘGLEM na czele.

W trakcie wizyty gościom przedstawiono stan przygotowania służb do odprawy granicznej podczas trwania rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie. Uwagę zwrócono na posiadanie odpowiednich dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Podróżny jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.

Omówiono możliwie scenariusze wydarzeń, w ramach których zachowanie jednego nieodpowiedzialnego podróżnego, może spowodować daleko idące skutki dla pozostałych.

Zaapelowano także o jak najwcześniejsze stawianie się do odprawy granicznej i bieżące śledzenie sytuacji na granicach, co może pomóc w wyborze odpowiedniego do przekroczenia granicy przejścia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OK #2510233 | 84.40.*.* 29 maj 2018 21:45

  OK, Belgia Belgią, ale... kiedy Braniewska policja zajmie się idiotami uprawiającymi drifting przy InterMarche, ostatnio kilka nocy pod rząd od godziny 0 do godziny 2 co chwilę piski opon, nie można się wyspać, hałas niesie się na całą okolicę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages