Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zawody strzeleckie o puchar Starosty Braniewskiego

2018-06-06 14:14:53 (ost. akt: 2018-06-06 14:23:54)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatorów

2 czerwca na strzelnicy wojskowej odbyły się XX zawody o puchar starosty braniewskiego.

— To już 18 lat współpracy ze Starostwem i 13 lat współpracy ze Strażą Graniczną w Grzechotkach — mówi prezes LOK naszego powiatu Tadeusz Kłębucki.
Dziękując za to, wręczył Zarządowi Powiatu Braniewskiego pamiątkowe statuetki.

A strzelało 90 osób – dorosłych. Wśród nich 12 pań i 13 juniorów. Prezes wcielił się w rolę Marszałka, wspominając jak tworzyła się Armia Polska, nawiązując do 1918 roku.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego w asyście starosty, przewodniczącego i członków Zarządu otworzono zawody, które prowadzili: Marcin Nagórko z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i Leszek Kłębucki z LOK Pieniężno.

Każdy zawodnik strzelał z pozycji: leżąc, klęcząc i stojąc, oddając 12 strzałów.

W kategorii cywile wśród pań pierwsze miejsce wystrzelała drużyna Agnieszki Nawrot z Urzędu Miasta i Gminy Frombork. Drugie miejsce zajęła drużyna Doroty Rekowskiej, reprezentując Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Braniewie. Trzecie miejsce przypadło drużynie Wiesławy Bronackiej ze Starostwa Powiatowego w Braniewie.

Wśród panów: pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie w składzie: Mirosław Kurenda, Mirosław Bieliński i Łukasz Przybyłowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie, w składzie: Marian Nadziejko, Piotr Gorczyca i Adam Czarnota. Trzecie miejsce zajęli panowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie w składzie: Waldemar Olender, Sebastian Leszczyński i Mariusz Piątek.

Najlepsi strzelcy z pozycji: stojąc – Leszek Kłębucki, leżąc – Leszek Dziąg i Ryszard Polak, klęcząc – Adam Czarnota.

Wśród mundurowych pierwsze miejsce wystrzelali reprezentanci Straży Granicznej w Grzechotkach w składzie : Wioletta Wolszczak, Mateusz Klechta i Łukasz Petryka. Drugie miejsce zdobyła Powiatowa Policja w Braniewie w składzie: Robert Kot, Marcin Orłowski i Marek Horak. Trzecie miejsce przypadło Straży Granicznej w Braniewie w składzie: Marek Klein, Jakub Wróblewski i Dariusz Zwara.

Najlepszą zawodniczką wśród mundurowych została Wioletta Wolszczak.

Natomiast z pozycji: leżąc – Mateusz Klechta SG Grzechotki, klęcząc -Marcin Orłowski Policja Braniewo, stojąc – Marek Horak Policja Braniewo.

Wśród juniorów najlepszymi okazali się: Gabrysia Leszczyńska, Kuba Wasilewski, Przemek Sołowiej, Kacper Orzechowski, Julek Przybysz, Franek Pietkiewicz, Filip Kopyciński, Hania Pietkiewicz, Seweryn Mieczaniec, Ania Bronacka, Filip Bronacki, Zuzia Pietkiewicz i Maja Leszczyńska. Wszyscy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Za pomoc w organizacji zawodów dziękuję: Dowódcy 9 Brygady Kawalerii Pancernej za udostępnienie strzelnicy wraz z obsadą. Paniom Leonardzie Trukawka i Stanisławie Wasiuta z klubu Stokrotka za przepyszny bigos. Wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Członkom LOK Pieniężno za profesjonalną obsługę turnieju. Komendantowi Straży Granicznej w Grzechotkach za ufundowanie pucharów oraz Starostwu Powiatowemu w Braniewie na czele z Panem Starostą za wsparcie materialne — dodaje Kłębucki.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages