Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Gmina przekazała wsparcie finansowe kolejnym kościołom

2018-07-02 13:00:00 (ost. akt: 2018-07-02 10:24:30)

Gmina Braniewo wspiera wiele inicjatyw, których ideą jest pielęgnowanie dziedzictwa oraz tożsamości kulturowej na naszych terenach.

By nasze dziedzictwo zachować w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń, Wójt wraz z Radą Gminy Braniewo podjęli decyzję o udzieleniu pomocy finansowej kolejnym kościołom. Zostały już podpisane umowy w ramach gminnego programu - Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Otrzymane środki parafia pw. św. Krzyża w Braniewie przeznaczy na remont organów, a parafia Bł. Reginy Protmann w Gronowie na remont ogrodzenia wokół kościoła.

Dziedzictwo kulturowe jest ważnym aspektem życia i działalności każdego człowieka. Często stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów. Oznacza wartość przekazaną przez przodków i określającą naszą kulturę. Podejmowane w tym kierunku działania są wyrazem solidarność władz ze wszystkimi Parafianami, a w szczególności z mieszkańcami naszej Gminy, którzy przynależą do tych parafii.

Gmina Braniewo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxl #2537328 | 87.205.*.* wczoraj, 13:51

  czarnym dać a drogi gdzie??? byle się podlizać i pierwszym do nieba. Czasy się zmienią.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dario g #2530473 | 37.47.*.* 4 lip 2018 13:41

  A moze Wójt by moze zajol by sie rozmowami z forma cemikals zeby takiego zapylenia z wegla nie robili

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. renia #2530245 | 188.146.*.* 3 lip 2018 23:14

  Pocałować księdza w dupę, taka moda po ostatnich wyborach nastała, taka była zawsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kora #2530235 | 195.136.*.* 3 lip 2018 23:00

  Nasza władza chyba jest bardzo bogata skoro tak łatwo rozdaje pieniądze kościołom. Przecież to nasze pieniądze(podatników), więc chyba my powinniśmy decydować? Wszyscy doskonale wiedzą, że księża mają pensje i nieopodatkowaną tacę a podatków nie płacą żadnych. Jeśli pan wójt ma taki gest to niech rzuci na tacę swoją pensję. Tak samo niech postąpią radni. Niech oddadzą na ten cel pieniądze ze swoich diet. Czyżby w Braniewie nie było pilnych potrzeb np. droga z Żelaznej Góry na kolonię, o którą ostatnio był niewyjaśniony spór. Czyżby oświata była dofinansowana tak, że niczego jej nie brakuje? Czyżby nie było potrzeby wsparcia inicjatyw tworzących nowe miejsca pracy? Czyżby służbie zdrowia niczego nie brakowało? Jestem za kulturą ale w dalszej kolejności. Teraz są pilniejsze potrzeby. Kulturą ,, nie najemy się". Nasz kler jest tak bogaty, jak żaden stan w tym kraju. Wiem coś o tym, bo mam księdza w rodzinie. Oni na urlop dostają taką kasę, że my możemy możemy im tylko pozazdrościć. Za darmo mają ubezpieczenie, a nam się potrąca wszystkie składki. Kler polski jest najbardziej rozpasanym stanem i nie potrzebuje pomocy. Pomocy potrzebują ludzie, którzy muszą na co dzień coś jeść itd. Wiara nie potrzebuje świątyń odpacykowanych tylko pokornych duchownych, a tych chyba już nie ma. Mam nadzieję, że ludność lokalna nie da więcej mandatu zaufania tej władzy i jej radnym. Pamiętajmy o tym przy wyborach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gosc #2530095 | 93.105.*.* 3 lip 2018 17:42

   gmina sluzy klechom nie mieszkancom ,pamietajcie o wyborach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (27)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages