Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Fuks na zasłużonej emeryturze

2018-07-16 13:31:21 (ost. akt: 2018-07-16 13:35:47)

Autor zdjęcia: Archiwum WMOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach uroczyście podziękowali czworonożnemu przyjacielowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Po dziewięciu latach służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej pies o imieniu Fuks odszedł na zasłużoną emeryturę. Czworonożny przyjaciel od maja 2009 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Marcinem Kościug realizował zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Przez okres swojej służby był on w pracy 3140 dni i za każdym razem kiedy wychodził do służby cieszył się ogromnie. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale przede wszystkim jako prawdziwy przyjaciel. Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z PSG w Grzechotkach w działaniach mających na celu promowanie Straży Granicznej oraz współpracę z ludnością pogranicza. Jego usposobienie, nienaganne posłuszeństwo i duża cierpliwość najbardziej widoczne były w trakcie spotkań z dziećmi.

Fuks pomógł w zatrzymaniu sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. Uczestniczył w poszukiwaniu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę wbrew przepisom oraz weszły na pas drogi granicznej. To on przyczynił się do zatrzymania mężczyzn przemycających nielegalne papierosy przez zieloną granicę.

Komendant z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz podziękował przewodnikowi i Fuksowi za dotychczasową wspólną służbę, a podopiecznemu wręczył smakołyki.

Od 14 lipca Fuks będzie wiódł sielankowe życie z dala od szkoleń, długich patroli oraz dyscypliny służbowej u boku swojego opiekuna Marcina Kościug.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #2537663 | 83.23.*.* 16 lip 2018 22:26

    Odpoczywaj piesku :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages