Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Z podrobionymi dokumentami na przejściu w Grzechotkach

2018-07-26 11:23:46 (ost. akt: 2018-07-26 11:26:02)

W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm mężczyznom, którzy do kontroli okazali podrobione dokumenty. Obywatel Rosji posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem ADR, a obywatel Niemiec przedstawił kontrolerom podrobione litewskie prawo jazdy.

Do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na wyjazd z Polski stawili się samochodem ciężarowym marki Man Rosjanie. 43-letni pasażer do kontroli przedstawił niezbędne dokumenty, m.in. zaświadczenie ADR. Funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do kontrolowanego blankietu i zweryfikował go. Urządzenie służące do badania autentyczności dokumentów potwierdziło wątpliwości funkcjonariusza SG. Okazało się, że podróżny posłużył się podrobionym zaświadczeniem ADR.

Trzy dni później funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach, tym razem na kierunku przyjazdowym do Polski przerwali podróż obywatelowi Niemiec. 39-letni mężczyzna do kontroli granicznej okazał sfałszowane litewskie prawo jazdy. Weryfikacja dokumentu potwierdziła wątpliwości kontrolera. Ponadto ustalono ze stroną litewską, że o takim numerze prawo jazdy zostały wydane na inną osobę.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach po sporządzeniu stosownej dokumentacji obie sprawy przekazali policjantom z Braniewa.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #2543914 | 79.124.*.* 26 lip 2018 14:17

  chociaż funkcjonariusze Straży Granicznej są czujni i nie dają się oszukiwać jak w bankach gdzie można załatwić kredyt na lewy dowód

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sg #2543841 | 176.97.*.* 26 lip 2018 12:18

  do chlewa na 3 lata z nimi

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages