Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Międzynarodowe Regaty Żeglarskie i Dni Nowej Pasłęki

2018-08-02 11:32:55 (ost. akt: 2018-08-02 11:39:34)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Braniewo

Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego połączone z obchodami Dni Nowej Pasłęki, to coroczna tradycyjna impreza organizowana w Gminie Braniewo.

W tym roku na wodach Zalewu Wiślanego podziwialiśmy i dopingowaliśmy w rywalizacji jachty pod banderami: polską, litewską i Federacji Rosyjskiej. Sprzyjająca pogoda dodała uroku i podkreśliła zjawiskowy charakter tego wydarzenia.

Po raz kolejny z wielką przyjemnością w naszym święcie uczestniczyła Wicemarszałek Województwa Pani Wioletta Śląska – Zyśk. Wśród zaproszonych gości byli również: Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu Pani Grażyna Kluge, Starosta Nowodworski Pan Zbigniew Ptak, wiceprezes Spółki „Pętla Żuław” Pan Stanisław Justyński, Szef Administracji miasta Pioniersk Aleksiej Jurewicz Semiencov, komandorzy Jacht klubów z Kaliningradu, Pan Roman Miedwiediew i Sergey Zadobko oraz przedstawiciele sponsorów regat. Przybyłych gości przywitali Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki, zarządca Mariny „ Nowa Pasłęka” Pan Ryszard Doda oraz Komandor Yacht Clubu Zalewu Wiślanego Pan Grzegorz Hejber.

Pod okiem sędziego Pana Andrieja Masiutkina z Kaliningradu przeprowadzone zostały 3 wyścigi ze startu wspólnego dla 4 grup regatowych na trasie Nowa Pasłęka-Piaski. Imprezę zabezpieczały pontony Straży Pożarnej, WOPR oraz motorówki prywatne. Monitoring regat prowadziły łodzie Policji i Straży Granicznej.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
grupa 1:

1. Marian Drabiński /LITWINKA 2/ PL,
2. Ryszard Doda /RA/ Litwa,
3. Wladimir Lupiejka/KENGURU /RUS

grupa 2:
1. Sergey Zadobko /VEGA/ RUS,
2. Zbigniew Dąbrowski /BLUE VELVET/ PL,
3. Stanisław Kwiatkowski /BŁĘKITNA BRYZA/ PL

grupa 3:
1. Stanisław „Boguś” Justyński / STREFA CISZY 2 / PL
2. Roman Miedwiediew / JAZZ / RUS,
3. Aleksiej Grjadobitow /TIULEN/ RUS

Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki nagrodził sterników pucharami. W grupie pozostałych jachtów, tzw. „Open” zwyciężył Pan Rafał Walentynowicz żeglujący na jachcie FENOMEN.

W kategorii jachtów najszybszych bezwzględnie, puchary im. Króla Stefana Batorego, ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina zdobyli:
1. Ryszard Doda / RA / Litwa,
2. Marian Drabiński / Litwinka 2 / PL
3. Janusz Rutkowski / IRBIS / PL

Regatom towarzyszyły koncerty szantowe grup „Andrzej Kamrat z Załogą” z Elbląga oraz „Johny Roger- Shanty & Folk” z Gdyni.

Wśród stałych punktów obchodów Dni Nowej Pasłęki były również zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W pięknej scenerii nad rzeką Pasłęką, w sobotni poranek Wójt powitał wszystkich uczestników, po czym wędkarze zajęli swoje miejsca i „zarzucili wędki”. Uwieńczeniem zmagań było wręczenie pucharów wędkarzom z najlepszymi osiągnięciami. Nagrody wręczył Pan Aleksiej Jurewicz Semiencov.

Najlepszymi poławiaczami zostali:
1. Pani Halina Rutkowska
2. Pan Zbigniew Polakowski
3. Pan Edward Rutkowski
Aby docenić zaangażowanie i chęć podjęcia rywalizacji wędkarskiej, dodatkowo wójt wręczył medale wg następujących kategorii:
Najstarszy uczestnik zawodów: Pan Edward Rutkowski
Największa złowiona ryba: Pan Zbigniew Polakowski
Najmłodszy uczestnik Dominika Telenga.
Łącznie w zawodach udział wzięło 20 wędkarzy.

W tym samym czasie odbywała się rywalizacja drużyn siatkarskich. W V. Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej uczestniczyło 12 zespołów. Siatkarze zaprezentowali wysoki poziom, dzięki czemu walka była wyrównana.
Wyniki końcowe Turnieju przedstawiają się następująco:
1. Krystian Wojtkiewicz / Krzysztof Rawski
2. Jakub Ciunajtis / Norbert Fabisiak
3. Andrzej Mankow / Bartosz Łukasiak

Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiej formy oraz podziękował za udział w turnieju. Najlepsi gracze zostali wyróżnieni pucharami oraz nagrodami pieniężnymi.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami.
Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji Dni Nowej Pasłęki oraz Regat Żeglarskich.
Wsparcia udzielili: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Braniewo, LOT „Kraina Zalewu Wiślanego” w Elblągu oraz sponsorzy prywatni, tj. Żaglownia APOLLO SAILS Gdańsk, Internetowy Sklep Żeglarski MAZURIA Galiny, Piekarnia WARMIŃSKA Braniewo i MEBLE OKMED Braniewo.

UG Braniewo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaZobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. igrzyska snobów #2548075 | 5.172.*.* 2 sie 2018 12:59

  Swieta prawda. Paniska nie wiedzac co robić z kasą jachtów sobie nakupowały i nie maja sie gdzie tym gów.. pochwalić to sobie regaty robią. Lepiej byście chwasty w tej nowej pasłece wykosili i śmieci pozbierali a nie puchary sobie wręczacie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. MEJ #2548059 | 77.252.*.* 2 sie 2018 12:12

  Kto podziwiał to podziwiał "gawiedź" nie miała co podziwiać. Regaty to sport dla wybranych i bogaczy , ludzie bez łodzi nie widzą regat. Poza tym dno i metry mułu , dzieciom już nudzą się dmuchańce , a na dziadowskie zabawki szkoda kasy .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages