środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

„Patriotyzm dzisiejszych czasów”

2018-09-26 13:34:50 (ost. akt: 2018-09-26 13:39:27)

Od poniedziałku 24 września do piątku 28 września w godzinach od 9:00 do 14:00 odbywają się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze warsztaty o tematyce patriotycznej.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Patriotyzm dzisiejszych czasów”. Projekt prowadzi Stowarzyszenie „Ostoja Warmińska” a jego głównym celem jest upowszechnianie i promocja postaw patriotycznych wśród mieszkańców gminy Braniewo. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy bez względu na wiek, płeć i pochodzenie.

W Warsztatach udział wezmą głównie osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, uczniowie szkoły podstawowej w Lipowinie oraz jej filii w Szylenach, mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Braniewie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy we Fromborku.

Kolejne dni warsztatów będą zostały podzielone tematycznie. W pierwszy dzień (poniedziałek) odbywały się warsztaty plastyczne. Podczas tego dnia oprócz wspólnego malowania zostały ogłoszone wyniki konkursu „Patriotyzm jako inspiracja”. Motywem przewodnim drugiego dnia była muzyka i patriotyzm w muzyce. Dzień trzeci oraz czwarty mają charakter edukacyjny w postaci wykładów, prelekcji i prezentacji oraz otwartych dyskusji na temat polskości i jej niepodległości. Piąty dzień zakończy się wycieczką do Muzeum Ziemi Braniewskiej, gdzie uczestnicy warsztatów dzięki uprzejmości kierownictwa muzeum będą mieli okazję zapoznać się bliżej z lokalną historią.

Galeria zdjęć: tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages