Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Pobiegli Tropem Wilczym

2019-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 13:44:33)

Lipowina\\\ Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach biegu startuje coraz więcej osób. Również Gmina Braniewo dołączyła do tego przedsięwzięcia.

Na boisku przy Szkole Podstawowej im Wincentego Witosa w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli już po raz trzeci pobiegli „Tropem Wilczym” - upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.
W biegu udział wzięło ponad 100 uczestników: uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowinie z klasami gimnazjalnymi, Szkoły Filialnej w Szylenach i Szkoły Podstawowej w Płoskini z klasami gimnazjalnymi oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Wszystkich uczestników biegu i gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowinie Pani Dorota Barańska. Nauczyciel historii Pani Małgorzata Stefanowicz przybliżyła uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy biegów Tropem Wilczym objął Wójt Gminy Braniewo Pan Jakub Bornus .
W ramach obchodów Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym odbyło się 7 biegów z podziałem na kategorie: dziewczęta szkoła podstawowa klasy IV i młodsze, chłopcy szkoła podstawowa klasy IV i młodsi, dziewczęta szkoła podstawowa klasy V-VI, chłopcy szkoła podstawowa klasy V-VI , dziewczęta szkoła podstawowa klasy VII , VIII i III gimnazjum , chłopcy szkoła podstawowa klasy VII, VIII i III gimnazjum ,oraz dorośli .
Wszystkich uczestników gorąco dopingowali uczniowie wyposażeni w gadżety w kolorach biało- czerwonych.
Najlepszych zawodników nagrodzono medalami, każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał słodki poczęstunek i butelkę wody. Medale , słodycze i wodę ufundował Urząd Gminy w Braniewie .
Po zakończeniu dekoracji biegu „ Tropem Wilczym ” wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku na pieczeniu kiełbasek, których fundatorem była Szkoła Podstawowa im Wincentego Witosa w Lipowinie.
Była to III. edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Biegi Tropem Wilczym wpisały się  w tradycję szkoły. Pan Wójt podziękował nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play.


ABC biegów
Dziewczęta
Klasa IV i młodsi
1.Klimkiewicz Nikola - SP Lipowina
2.Jakimczuk Julia - SP Lipowina
3.Opanowicz Nikola - SP Lipowina

Chłopcy
1.Niewiadomski Piotr - SP Lipowina
2.Nisiewicz Szymon - SP Lipowina
3.Bejda Bartosz - SF Szyleny

Klasa V-VI
1.Szwajczewska Daria - SP Lipowina
2.Galińska Oliwia - SP Lipowina
3.Kalinowska Aleksandra - SP Płoskinia

Chłopcy
1.Kapica Artur - SP Płoskinia
2.Krefta Seweryn - SF Szyleny
3.Opanowicz Jakub - SP Lipowina

Klasa VII-VIII SP, III Gim
Dziewczęta
1.Zygo Agnieszka - SP Lipowina
2.Karpińska Anita - SP Płoskinia
3.Moskiewicz Natalia - SP Płoskinia

Chłopcy
1.Zygałko Dominik - SP Lipowina
2.Grzyb Radosław - SF Szyleny
3.Babik Michał - SP Lipowina

Bieg Otwarty
1.Aniśko Patryk
2.Aniśko Marcin
3.Kot Magdalena

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages