Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

8-latek z Lipowiny odebrał wyróżnienie w Komendzie Głównej Policji

2019-04-02 10:15:05 (ost. akt: 2019-04-02 10:16:13)

Najpierw odebrał nagrodę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, potem spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie, który ruszył do niego z prezentem, by osobiście pogratulować sukcesu. O kim mowa ? O 8-letnim Jasiu, który znalazł się w gronie 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu pn.,,Stok nie jest dla bałwanów''.

Pod koniec zeszłego tygodnia w siedzibie Biura Historii i Tradycji KGP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu fotograficzno-plastycznego dla dzieci i młodzieży „Stok nie jest dla bałwanów”. Gala finałowa stanowiła ostatnią odsłonę III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno–edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Akcja miała na celu nie tylko promowanie właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów, ale także pogłębianie informacji na temat prawnej odpowiedzialności za naruszenie przepisów, które obowiązują na stokach.

Z blisko 2000 nadesłanych z całego kraju prac – w Komendzie Głównej Policji wybrano 10 laureatów. Dla najlepszych przewidziano nagrody główne oraz wyróżnienia specjalne. W tym gronie znalazł się 8-letni Jaś ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie. Wielkiego sukcesu chłopcu postanowił pogratulować osobiście nadkom. Tadeusz Telenga – Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, który wspólnie z dzielnicowym gminy Braniewo – asp. szt. Marcinem Orłowskim.

W poniedziałek w szkole zorganizowano specjalny apel, podczas którego policjanci wręczyli Jasiowi upominek. Komendant Telenga podkreślając sukces 8-latka zachęcał wszystkich uczniów, by także brali udział w konkursach, które nie tylko są szansą na zdobycie nagród, ale także okazją do szerzenia wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w swoim otoczeniu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages