Obradowali strażacy ochotnicy

2012-02-23 16:00:50 (ost. akt: 2012-02-23 16:02:36)

Tradycyjnie już strażacy ochotnicy z powiatu braniewskiego przeprowadzają zebrania sprawozdawcze z działalności za miniony rok 2011.

Strażacy obradowali w świetlicy w Żelaznej Górze

Strażacy obradowali w świetlicy w Żelaznej Górze

Autor: archiwum KP PSP w Braniewie

W ostatnim okresie obradowali strażacy ochotnicy z jednostek: Długobór, Lelkowo, Dąbrowa, Pierzchały, Głębock, Gładysze, Wyszkowo, Wilczęta.

W sobotę (18.02.) spotkanie sprawozdawcze przeprowadzili strażacy ochotnicy z jednostki OSP Żelazna Góra.

W spotkaniu, które odbyło się w świetlicy wiejskiej uczestniczyli: Wójt Gminy Braniewo a jednocześnie Prezes ZG ZOSP RP w Braniewie Tomasz Sielicki, członek ZW ZOSP RP w Olsztynie dh. Bogusław Zych, Komendant Gminny ZG ZOSP RP w Braniewie dh. Zdzisław Piegdoń, radny gminy Braniewo Wiesław Kowalik, strażacy z Żelaznej Góry oraz delegacja strażaków ochotników z Lipowiny.

Zebraniu przewodniczył dh. Naczelnik Jerzy Ułasiuk, który poinformował o zrealizowanych zadaniach w roku 2011 oraz o planach i przedsięwzięciach na obecny rok. Wójt Gminy Braniewo podziękował za działalność w minionym roku a jednocześnie przedstawił do realizacji w najbliższym okresie w tym rozwój pożarnictwa ochotniczego. Dodatkowo dokonano symbolicznego przekazania sprzętu hydraulicznego firmy Lucas dla strażaków ochotników z jednostki OSP Lipowina. Sprzęt, który wcześniej wykorzystywali ochotnicy z Żelaznej Góry został zastąpiony nowym zestawem hydraulicznym. Przesunięcie sprzętu ma wzmocnić jednostki OSP z terenu gminy Braniewo w sprzęt specjalistyczny.

st. kpt. I. Ścibiorek

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie