Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Z wizytą w Dniu Sołtysa

Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki w Dniu Sołtysa odwiedził sołtysów mieszkających w gminie Braniewo. Każdy z nich dostał drobny upominek.

Kim jest sołtys? To „szef” wsi, do którego mieszkańcy zwracają się ze swoimi problemami i bolączkami, licząc na to, że sołtys pomoże w ich rozwiązaniu. To osoba, która musi zadbać nie tylko o swoje gospodarstwo, ale także o innych. To pośrednik pomiędzy „zwykłymi ludźmi”, a radnymi gminy czy wójtem. Stąd na zebraniach wiejskich czy posiedzeniach rady sołeckiej jest tą osobą, w której pokłada się największe zaufanie. To w końcu ten, który reprezentuje daną wieś (wsie) na przeróżnych spotkaniach czy imprezach — dożynkach, sołtysiadach, turniejach gmin.

— Z okazji Dnia Sołtysa składam naszym sołtysom życzenia pomyślności i sukcesów w pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz wytrwałości w rozwiązywaniu spraw sołeckich — mówi wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki. — Życzę wzajemnego zrozumienia i współpracy z mieszkańcami jak i władzami gminy, zadowolenia z osiąganych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom, radości i powodzenia w życiu prywatnym, zdrowia oraz wielu powodów do uśmiechu na co dzień.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Braniewo oraz opublikowany na portalu Gmina Braniewo: Z wizytą w Dniu Sołtysa
Oceń artykuł:

(0)